VÁLCOVÁ ZKUŠEBNA

VÝKONU


VÁLCOVÁ ZKUŠEBNA VÝKONU

Válcová zkušebna výkonu je nejdůležitější součástí pro správnou úpravu vozidla. Kvalitní zkušebna se neskládá jen ze samotného zařízení na měření výkonu, ale také z dostatečného proudění vzduchu. Rychlost, množství a směr proudění zajišťuje chlazení veškerých komponentů vozidla při měření výkonu a také zajišťuje dostatečný přísun vzduchu pro motorový management. Mnoho vozidel při měření nezvládne dosáhnout svého skutečného výkonu právě z těchto důvodu, které mnoho zkušeben podceňuje.

Dalším důležitým aspektem je zajistit kvalitní kontakt pneumatik měřeného vozidla s válcem válcové zkušebny. Malé válce, které svírají kolo mezi sebou a nemají broušený povrch, způsobují dva nežádoucí jevy, prokluz a zahřívání pneumatik. To má za následek chybné měření a riziko poškození pneumatik měřeného vozidla.

Válcová zkušebna je využívána nejen pro měření výkonu, ale pro možnost simulace jízdních režimů a možnost diagnostikovat vůz přesně za určitých podmínek.


ŠPIČKOVÉ VYBAVENÍ

Naše válcová zkušebna je vybavena zařízením na měření výkonu od společnosti Superflow s možností měření vozidel s pohonem 4x4 a výkonem až 2.500 koní a je schopna vytvořit zátěž až 1.600 koní. Společnost Superflow je nejkvalitnější výrobce zařízení na měření výkonu na světě a splňuje ty nejvyšší parametry. Válce jsou broušené a mají průměr 1.066 mm. Pneumatika měřeného vozidla se chová stejně jako na kvalitní silnici.

Přívod vzduchu do válcové zkušebny výkonu zajišťují dvě turbíny o společném průtoku vzduchu 150.000 m3/h a rychlostí 100 km/h. Tím je zajištěn dostatečný přísun vzduchu pro motorový management a chlazení všech komponentů měřeného vozidla. Veškerý vzduch je filtrován ve filtrační komoře, aby nedošlo k poškození vozidla prachovými částicemi. Vozidlo je ukotveno ve čtyřech samostatných bodech o společném tahu až 10 tun.


Měření výkonu vozidel je samozřejmostí a patří to ke standardu naší společnosti. Nabízíme i službu pro závodní týmy nebo úpravce vozidel, kteří potřebují odladit vozidlo přímo na brzdě. Dále vám nabízíme pronájem zkušebny výkonu včetně obsluhy na dobu dle potřeby. Cena je pak závislá na počtu měření.

Pokud chcete jen změřit výkon vašeho, ať upraveného či sériového vozidla, tak nás neváhejte také navštívit.

CENÍK

Měření vozů s výkonem do 400HP 

dle specifikace v technickém průkaze

2.771 Kč

Měření vozů s výkonem nad 400HP

dle specifikace v technickém průkaze

3.981 Kč

Pronájem brzdy s obsluhou

v případě zájmu pro ladění vozidel nebo delšího testování závodích vozů je možné si pronajmout zkušebnu dle domluvy.

dohodou


Ceny jsou uvedeny včetně DPH.

Vzhledem k velkému zájmu o tuto službu je nutné objednávat se vždy s předstihem.
Délka měření je cca 1 hodina.