AMG DRIVING ACADEMY ADVANCE

25.08.2018

Nemohl jsem chyběl u historicky první AMG driving Academy Advance v ČR, která se konala 22.8.2018 na Mosteckém autodromu pořádána AMG Česká Republika.

Advance je pokročilý tréning od AMG Driving Academy pro ty, kteří již absolvovaly Performance. Já jsem Performance absolvoval v roce 2017, který byl historicky také prvním AMG Performance tréningem v ČR. Jsem hrdý na to, že mohu být u takto důležitých milníků AMG v České Republice.

Nyní něco více o Advance tréningu. I když se jedná o tréning vyšší úrovně, musí být na začátku rozřazování které určí společné skupiny, tak aby účastníci byly na podobné úrovni. To je důležité, jelikož největší část Advance tréningu spočívá v takzvaném Folowme, kde účastníci jedou za sebou na trati a jako vodič je instruktor. V České republice máme tři profesionální AMG instruktory, kterými jsou Martin Semerád (mistr světa v rally), Alej Jirásek (tovární pilot Praga R1) a Jakub Michalovič (osobní coach). Naši skupinu vedl Martin Semerád a musím říci, že je úžasné být dva dny pod vedením takto zkušeného jezdce. Jeho vysvětlovací schopnosti a pohotovost reakcí je neuvěřitelná. Loni jsem jezdil s Alešem Jiráskem a musím říci, že výběr šéfa pro rozvoj AMG v ČR Josefa Hlávky byl skvělý.

Každé ráno vždy probíhala rozcvička, která je velice důležitá, pokud vás čeká celý den sedět ve voze a držet v rukách volant nejsilnějších vozů světa a navíc na závodním okruhu.

Advance Training by se dal rozdělit do několika základních sekcí kde získáváte přehled o jednotlivých jízdních dovednostech

  • Schopnost dobře akcelerovat do maximální možné rychlosti, aby jste nejrychlejším způsobem opět zastavili v přesně daném místě a v co nejkratším čase. Toto se může zdát jako velice jednoduché, ale opak je pravdou. Zde zjistíte že buď brzdíte brzdo, málo, pozdě nebo moc. Při této části jsme měli k dispozici dva vozy AMG GTR a dva vozy E63 AMG s. Jedná se o dva nejsilnější vozy AMG na trhu.
  • Schopnost manévrování a udržení řízeného smyku na mokré vozovce. Zde byly k dispozici E63AMG s, které je vybaveno pohonným řetězcem 4Matic+. Musím říci, že vůz mě neuvěřitelně překvapil, protože jsem zkoušeli situace jak se zapnutým ESP, tak s vypnutým a inteligence tohoto typu řízení pohonu kol je na špičkové úrovni. Dále jsme měli k dispozici CLA 45 AMG a C 63 AMGs. Myslím, že nemusím povídat jak zábavné a chytlavé bylo C63 které má plný výkon na zadní nápravě.
  • Schopnost správného průjezdu zatáčkou
  • Schopnost manévrování
  • Folow me
  • Telemetrie - rozbor a vyhodnocení jednotlivých jízd
  • Test získaných schopností na závěr AMG driving Academy