AMG GTR PRO

03.02.2019

Nová limitovaná 750 kusová edice AMG GTR PRO přináší ještě lepší charakteristiku jízdní dynamiky na závodním okruhu. Zkušenosti ze závodních automobilů, jako je AMG GT3 a AMG GT4 vstoupili do vývoje a výseldek je ohromující.

Změny oproti AMG GTR jsou následující:

Zavěšení kol včetně nových tlumičů, které umožňují kompletní nastavení. Nastavitelný karbonový stabilizátor. Upravené chlazení brzd, které mají i nový černý vzhled.

Odlehčená konstrukce vozidla s větší aerodynamikou, která je na první pohled viditělná v přední části. větší přední spliter s postraními přítlakovými křidélky doplňuje nový nárazník s většeným a uceleným nasáváním vzduchu. A v zadní oblasti, kde je rozšířen zadní difusor a tím je zvětšen přítlak na zadní nápravu a usměrněno proudění vzduchu. A v neposeldní řadě jiné uchycení a umístění zadního křídla, s větší variabilitou nastavení.

Vše doplňují nová odlehčená kola.


Carbonové díly a nová kovaná kola

nejen tyto díly ušetřili na váze vozidla, ale také nový typ carbon-ceramické brzdy, které jsou lakovány černou barvou. Na přídí byl výrazně posílen přední spliter, který velice ovlivnil přítlak na přední nápravu. K tomu aerodynamická příplatková lízátka na hranách předního nárazníku posílí ovladatelnost vozu v nižších rychlostech.


Sportovní vzhled

Designeři se rozhodli již v základu předat z motorsportu i vzhled a přiblížili tak pocity z prvního pohledu závodnímu speciálu AMG GT4.

Níže pro porovnání závodní speciál AMG GT4Video z testování prototypu

On board video